Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови.
Мова – духовний скарб нації. Це свято не лише нагадує про культурне розмаїття і багатомовність світу, а й про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.
Учені довели, що вік нашої рідної української мови – 7 тисяч років. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула. Для нас рідна мова – це не тільки безцінна спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.
Бібліотекарі відділу юнацтва разом з працівниками медичного коледжу – викладачкою української літератури Кушнірук Лесею Олександрівною та завідувачкою Юрчак Альоною Петрівною провели квест-гру «Мовний експрес».
1.
Учасники квесту «проїхали» 7 станцій: «Літературну», «Іменну». «Історичну», «Словотвір», «Психологічну», «Показуху», «Загадкову», виконали безліч цікавих завдань, дізналися багато фактів про рідну мову, ознайомилися з книжковою виставкою «Мова – ідентифікатор нації», отримали позитивні емоції та знайшли скарб, виконавши всі умови квесту.
1.
Для користувачів у бібліотеці була підготовлена книжкова виставка «Мова – візитка нації».
З нагоди свята в читальному залі центральної бібліотеки розгорнута ілюстративна книжкова виставка «Нас єднає рідне слово», а також було підготовлено віртуальну виставку «О мово моя! Душа голосна України!».
https://www.facebook.com/ufqcbycmrf/videos/1112613976535133?locale=uk_UA
1.
1.
В сільських бібліотеках-філіях організовані книжкові виставки та перегляд літератури: «Мова – інтелектуальний портрет народу, його душа» (Бібліотека-філія с. Жерденівка), «Поки жива мова в устах народу, до того часу живий і народ!» (Бібліотека-філія с. Губник), «Квітни мово наша рідна» (Бібліотека-філія с. Рахни), «Рідна мова – коріння нації» (Бібліотека-філія с. Мар`янівка), «Наша мова калинова» (Бібліотека-філія с. Крутогорб), «Мова – духовний скарб нації» (Бібліотека-філія с. Мелешків), «Є мова – є нація» (Бібліотека-філія с. Гунча).
1.
1.
На виставках представлені книги та інформаційні матеріали, у яких висвітлюється історія народження та розвитку однієї з наймилозвучніших мов світу – української.
В бібліотеках-філіях с. Губник та Чечелівка відбулися година української мови «Барви рідного слова» та інформаційна година «Моворідна, живи в ріднім домі».
Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!