Освіта без кордонів

23015_f_6_osvta-bez-kordonv---navchannya-u-vnz-polsh

Для кожного учня наступає момент, коли після закінчення школи потрібно обирати свій подальший шлях. Постає найголовніше питання: до якого ВУЗу, коледжу вступити?

Цей вибір є важким, яким би легким він не здавався. Це питання обговорюється в сім’ях, самими старшокласниками і чим ближче до закінчення школи, тим стає значущим, а іноді й драматичним.
17 травня відділом обслуговування юнацтва ЦБ було організовано тематичну зустріч «Освіта без кордонів» за участю провідного фахівця з профорієнтації районного Центру зайнятості Підвашецької Ольги Миколаївни та волонтера Корпусу миру штату Вашингтон Кейли Кінг. На зустріч були запрошені учні 9-го класу НВК: СЗШ І-ІІІ ст.-ліцей  м. Гайсин та учні 9-го та 10-го класів СЗШ І-ІІІ ст. № 5 м. Гайсин.
Тему для спілкування підказали самі учні. Це освіта та працевлаштування за кордоном. Ольга Миколаївна  зазначила, що Центр зайнятості працює з офіційно зареєстрованими фірмами і клієнтами. В Польщу направляють на роботу в основному фахівців з робітничих професій. На майбутнє Центр налагоджує стосунки з Фінляндією та Чехією. Також в Центрі проводять тестування учнів на визначення нахилу до якоїсь професії.
Кейла Кінг у себе на батьківщині є вчителем початкової школи. Вона тільки вивчає українську мову, тому спілкування вела англійською, за допомогою помічниць, які навчаються в 11 класі НВК: СЗШ І-ІІІ ст.- гімназія м. Гайсин – Софії Майстренко і Юлії Мазуріної. Кейла проаналізувала і порівняла американсько-українську систему освіти і виховання дітей, а також показала відеофільм про коледж, в якому вона навчалась.
Спілкування проходило в теплій атмосфері, було задано багато запитань і отримано вичерпних відповідей. Для деяких учнів ця зустріч стала додатковим стимулом до вивчення англійської мови.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий