Чорнобильська катастрофа – найбільша екологічна катастрофа сучасності. Від вибуху реактора 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції радіоактивного ураження зазнали близько 600 тис. осіб, насамперед ліквідатори катастрофи, пожежники, військові, фахівці, котрі гасили пожежу, дезактивували місцевість, споруджували захисний комплекс – Саркофаг.
14 грудня в Україні вшановують героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Це день мужніх та самовідданих людей, які у 1986 році прийняли доленосний виклик, щоб захистити не тільки Україну, але й усе людство від руйнівного впливу зруйнованого внаслідок аварії на Чорнобильської АЕС 4-го енергоблоку.
Наш обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності та самовідданості.
Напередодні, 13 грудня відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи.
Вшанувати пам’ять полеглих від атомної стихії прийшли міський голова Анатолій Гук, начальник відділу культури, молоді і спорту та голова Гайсинської районної громадської організації «Союз Чорнобиль» Микола Поворознюк, ліквідатори наслідків аварії.
є
В бібліотеках в пам’ять про загиблих та з глибокою повагою до живих ліквідаторів було підготовлено книжкові виставки «Народ пам’ятає героїв Чорнобиля», «Чорнобиль: трагедія і подвиг», «Згадаймо героїв Чорнобиля»…
х
є