«Сім’я і родина – це вся Україна»

294267_1_w_300

З метою підтримки та популяризації родинної творчості 9 липня 2017 року в с. Правилівка (Якимівська сільська рада) Оратівського району у «Театрі на городі» Ганни Секрет проводився фестиваль родинної творчості «Сім’я і родина – це вся Україна».

У фестивалі взяли участь біля 20 родин та колективів з Вінницької області. Гайсинський район представило родинне тріо Бадяк на чолі із директором Митківського сільського Будинку культури Бадяки Олени Василівни, які гідно представили наш край, за що отримали Диплом за участь.

Це цікаво:
Захід відбувається у “Театрі на городі”, який Ганна Секрет організувала на своєму подвір’ї в 2002 році.
— Коли була у відпустці, до мене приїхали друзі: письменниці Ніна Гнатюк та Ганна Чубач, артисти Ніна Мирвода та Віктор Кавун, син циганського барона Леонід Сандуленко, гумористка Ганна Кучерук, поетеса Марія Гуцало, — каже Ганна Василівна. — Коли ми вечорами співали, почали сходитися сусіди. Щодня було все більше людей. Наступного літа ми уже запросили колективи з районів на липневі посиденьки. Виступали щотижня. До нас полинуло стільки люду з навколишніх сіл! Машин біля воріт — як на автобазарі.
Щоб розширити подвір’я, Ганна Секрет купила сусідню садибу.
— З’єднали та обгородили два подвір’я, так зробили велику площадку, — пригадує. — Посеред — сцена. По обидва боки — дерев’яні лави. За сценою — три хатки. Одна дореволюційна. У ній фотографії жителів нашого села до революції. Ми їх збільшили, поставили у рамки і огорнули рушниками. В іншому будинку — архітектура середини минулого століття. Сім’я з міста Борисполя під Києвом привезла мені телевізор 1949 року і величезну макітру. Я такої в житті не бачила. Мабуть, у ній місили тісто. Є камін, стіл, за яким сяде до 50 людей. Третя хатинка — рушниковий зал. Зібрали майже всі рушники з нашого села. Посуд у мене весь глиняний — від сільнички до ложки. Деякі миски подарував колекціонер Володя Козюк, їм по 300 років.
У “Театрі на городі” колективи відтворюють народні обряди.
— Запам’ятався виступ колективу села Адамівка Погребищенського району, — розповідає Секрет. — Показували обряд понеділкування після весілля: як переодягаються у наречених, катаються на возі, крадуть курей.
У палісаднику Ганна Секрет посадила 3 тис. тюльпанів.
— Ще є мальви, — каже. — Саджу сама, тому про гарний манікюр не мрію. Не вмію працювати в рукавичках — мені треба відчувати землю.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий