День партизанської слави

DSC_4777

22 вересня 2017 року Україна відзначає День партизанської слави. Традиційно в Гайсині на урочищі Белендіївка мітинг-реквієм розпочався з покладання квітів, який відкрив міський голова Гук Анатолій Ілліч.

На заході були присутні учні міських шкіл, громадськість міста, представники влади, організацій та ЗМІ. В історію поринули голова районної Ради Григорій Боровий, голова Спілки ветеранів Леонід Гоц, вчитель історії НВК: СЗШ І-ІІІ ст. гімназії м. Гайсин Олександр Прокоф’єв. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх загиблих. Від працівників культури виступили чоловіче тріо “Чорнобривець”, хор ветеранів та аматори слова районного Будинку культури.

Факти історії:
22 вересня 2001 року, в день 60-тої річниці з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни, в країні вперше відзначався День партизанської слави, встановлений Указом Президента № 1020/2001 від 30.10.2001.
День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя.
6200 партизанських загонів і підпільних груп, які налічували близько мільйона людей, завдавали відчутних втрат гітлерівським військам на окупованій території, сприяючи просуванню частин і з’єднань Радянської Армії на захід.
За мужність і героїзм, виявлені в боротьбі з ворогом, 200 тисяч партизанів і підпільників нагороджено орденами і медалями, 223 з них визнані гідними звання Героя Радянського Союзу.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий