Різдвяне диво в Іллінцях

DSC_6449

11 січня в м. Іллінці  стартував V  Обласний фестиваль народної творчості «Різдвяне диво» який зібрав кращі фольклорно-етнографічні та співочі колективи з колядками і щедрівками рідного краю, вироби народних майстрів , обрядові хліби та кутя з усіх районів Вінниччини. Фестиваль започаткований управлінням культури і мистецтв облдержадміністрації та обласним центром народної творчості з метою підтримки і розвитку української національної культури.

Завітали на  фестиваль «Різдвяне диво» в Іллінці – Оратівський, Липовецький, Немирівський, Гайсинський, Теплицький і Погребищенський райони. Кожен район, крім різдвяних страв, привіз роботи найкращих майстрів – гончарів, різьбярів, малярів, вишивальниць, учнів дитячих студій. І тому таке багатство рушників та килимів, різдвяних картин, розписів та витинанок, мальованих мисок та горщиків, корзин і кошиків, намиста та герданів, ляльок мотанок, павучків… Все те багатство охороняли дідухи – сторожі нашого добробуту. Розкішні, розлогі, могутні, горді дерева нашого хліборобського роду, стояли вони біля світлиць, уособлюючи красу і велич, добро і достаток. Кожен – неповторний, як і подільська щедрівка.

Делегацію гайсинчан очолив  голова районної державної адміністрації Владислав Уткін.  Співочий Гайсинський край на святі представляв народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня» Рахнівського СБК (кер. Наталія Лиса)

Шанувальники народного мистецтва мали можливість поспілкуватися із майстрами, помилуватись їхніми  виробами та різдвяними композиціями з природних матеріалів, а господині з кожного району частували дорогих гостей щедрою кутею та духмяною різдвяною випічкою.

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий