В українській родині – щедрують!

DSC_6484

Маланка або Щедрий вечір – українське народне свято, у вечері напередодні «старого» Нового року з традиційним переодяганням від хати до хати ходять фольклорні персонажі віншуючи кожну родину.

Святкування Маланки походить від стародавнього, ймовірно, дохристиянського звичаю. За християнським календарем — це також день преподобної Меланії (Меланки, Маланки, Миланки). Меланка-Вода приходить на щедрий вечір разом із Василем-Місяцем сповістити господарів про наступні торжества та справити гостини, які в народі так і називають — «гостини Меланки».

Традиційно 14 січня у свято Василя – забавляла всіх чарівна Маланка.  Місцеві жителі та гості міста зібралися на площі Миру довкола центральної новорічної ялинки, щоб побачити та самим прийняти участь в театралізованому дійстві «В українській родині щедрують – усім щастя, добра бажають та щедрівкою віншують!», яке підготували працівники культури.

Глядачів розважали гучною музикою, веселими танцями та яскравими, смішними героями: Маланкою, Василем, козою, лікарем та багатьма іншими.

Маланку відсвяткували по-особливому, адже у нас на Гайсинщині давні традиції живуть і осучаснюються.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий