Там, де живе рідна мова, живе український народ!

1228043_9960555

День української писемності та мови відзначається 9 листопада.

Його встановлено указом Президента України 6 листопада 1997 року «на підтримку ініціативи громадських організацій… в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця».

Нестор Літописець був монахом Києво-Печерського монастиря (бл. 1114 р.), першим давньоруським письменником і літописцем, послідовником творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Напередодні свята, в читальному залі центральної бібліотеки відбувся тематичній вечір «Там, де живе рідна мова, живе український народ» . Ведучі заходу  Гончарук Катерина, Семчук Людмила, Мармур Катерина та Шейновська Тетяна розповіли присутнім у залі учням 7 «Б» класу СЗШ І-ІІІ ст.№4  м. Гайсин багато цікавого з історії виникнення свята, про те що, українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї. Поширена також у Білорусі, Молдові, Польщі, Росії, Румунії, Словаччині, Казахстані, Аргентині, Бразилії, Великій Британії, Канаді, США та інших країнах, де мешкають українці. Українська є другою чи третьою слов’янською мовою за кількістю мовців (після російської та, можливо, польської) та входить до третього десятка найпоширеніших мов світу.

Упродовж свята учні активно демонстрували свої вміння та знання у вікторині  з української мови.

Також до уваги присутніх була розгорнута книжкова виставка «З рідним словом міцніє держава»

IMG_4044.JPG

IMG_4054.JPG

 

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий