Відділ культури, молоді та спорту Гайсинської РДА з глибоким сумом сповіщає, що 29 грудня 2020 р. на 71 році життя перестало битися серце Наталії Гнтівни Громової.
Народилась Наталія Гнатівна Громова 3 липня 1949 року в м. Гайсині. Навчалась в середній загальноосвітній школі №4. В 1970 році закінчила філологічний факультет Вінницького державного педагогічного інституту. Викладала українську мову та літературу в Гайсинській СШ№2, Гайсинському медичному училищі. З 1990 року – директор музею – садиби Гната Танцюри, а з 1993 року і до цього часу була завідучкою музеєм фольклору Гната Танцюри.
Особливу увагу Громова Н.Г. приділяла пошуковій роботі з дослідженням фольклорної, етнографічної, педагогічної діяльності Гната Танцюри та Явдохи Зуїхи.
В своїй роботі майстерно висвітлювала джерела духовності, пропагувала вивчення народознавства, пісенного багатства краю, досліджувала скарбницю усної народної творчості – неоціненну колекцію подільського фольклору. Проводила в музеї змістовні екскурсії, літературно-мистецькі вечори, брала участь в проведенні фольклорного свята з метою відродження та збереження багатовікової спадщини українського фольклору, а також сприяння подальшому вивченню творчої діяльності Гната Танцюри.
Громова Н.Г. була автором багатьох тематичних стаціонарних та пересувних виставок, відкритих у музеї та поза його межами. Також музей очолюваний нею – активний учасник Всеукраїнських фестивалів-конкурсів автентичних колективів та обласних свят фольклору на приз Гната Танцюри.
У 2007 році Громова Н.Г. при спонсорській допомозі видала книгу Г.Т.Танцюри «Зятківці. Історико-соціологічні нариси».
У 2008 році вийшов у світ путівник «Меморіальний музей-садиба Г.Т.Танцюри», автором і укладачем якого є Наталія Гнатівна.
За сумлінну працю нагороджувалась грамотами управління культури і туризму облдержадміністрації, відділу культури, молоді та спорту Гайсинської райдержадміністрації.
Н.Г.Громова у своїй роботі продовжувала наукове подвижництво Гната Танцюри, являючи і зберігаючи нам його неоцінену спадщину, розкриваючи у своїй роботі все нові грані його таланту. Продовжуючи працю свого батька, вона також по краплині збирала і зберігала пісенний скарб свого народу, щоб передати у спадок майбутній поколінням.
Від імені всіх працівників культури Гайсинського краю висловлюємо щире співчуття рідним та близьким покійної з приводу непоправної втрати.
Людина живе доти, поки її пам’ятають… Світла пам’ять про Наталії Гнатівну вічно житиме в наших серцях!!!
Світла Вам пам’ять, Наталія Гнатівна!! Спочивайте з миром!!!