До Дня пам`яті Миколи Леонтовича.

Щедрик мелодія ВІнниччини!

23-є січня 2021 року – День пам’яті Миколи Леонтовича, українського композитора, хорового диригента, педагога, збирача фольклору.

      

В цей день, рівно 100 років тому, у селі Марківці від пострілу з гвинтівки трагічно обірвалось життя Генія. Але так і не змогли перервати спів його безсмертної подільської ластівки…

Волею долі, за тисячі кілометрів у цей день Театр Єлисейських полів у Парижі оваціював творам Маестро… Душа Генія відлітала під гучні оплески світу…

Український “Щедрик” впізнають на всіх континентах світу. Леонтович присвятив щедрівці 18 років життя. Сьогодні відомо понад 1000 варіантів пісні. Мелодія Миколи Леонтовича складена з 4 нот. А слова мають язичницьке коріння – з часів, коли Новий Рік святкували навесні.

Вперше “Щедрика” виконав хор Київського університету в 1916 році. А за п’ять років – у 1921-му – його заспівала українська капела в Карнегі-Холі в Нью-Йорку. У 1936 році американський композитор українського походження Пітер Вільховський адаптував слова, і “Щедрик” став відомий як Carol of the Bells.

До ювілею смерті композитора, а також з метою дослідження та документування нематеріальної культурної спадщини Вінниччини було здійснено відеозапис «Щедрика» у виконанні камерного хору викладачів Гайсинської музичної школи.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий