Буктрейлер на книгу Світлани Аліксієвич “Чорнобильська молитва: хроніка майбутнього”.

Буктрейлер на книгу С. Аліксієвич "Чорн. молитва.."

            До 35-ї річниці Чорнобильської трагедії бібліографом центральної бібліотеки було створено буктрейлер на книгу Світлани Аліксієвич “Чорнобильська молитва: хроніка майбутнього”.
          Художньо-документальний роман білоруської письменниці Світлани Алексієвич, Нобелівської лауреатки 2015 року, “Чорнобильська молитва: хроніка майбутнього” говорить голосами “маленьких людей” про катастрофу, що зруйнувала мільйони життів, перевернула світогляд цілого покоління, а заразом відхилила залізну завісу й підважила непорушну, здавалося, конструкцію радянської держави.
         Роман, який вийшов 1997 року, створено на основі розлогих інтерв’ю з очевидцями та потерпілими від Чорнобильської трагедії: ліквідаторами та їхніми близькими, вимушеними переселенцями з уражених радіацією регіонів та самоселами “зони”, посадовцями, від рішень яких залежали долі десятків тисяч людей, та дітьми, котрі знали, що народилися вже приреченими.
      Вперше українською мовою роман Світлани Алексієвич вийшов 1998 року в перекладі Оксани Забужко. Причиною для перевидання стала не лише 30-та річниця аварії на ЧАЕС, але й, як зазначає перекладачка у передмові до книги, її актуальність для нинішньої України.
          “У тілі України з’явилася ще одна, після Чорнобильської, “зона відчуження” — окуповані території Донбасу, — і несподівано виявилося, що Алексієвич написала книжку не тільки про Чорнобиль — про те, чим він був і став для білорусів, і для цілого світу…. – пише Оксана Забужко.
          Зняті фільми на основі цієї книги. Зокрема у 2016 році на кінофестивалі в Трієсті відбулася світова прем’єра фільму “Голоси Чорнобиля” Пола Крачтена. Фільм був висунутий на премію “Оскар” за найкращий фільм іноземною мовою. Також фільм НВО “Чорнобиль” також відтворює сюжети із цієї книги.  
      Прочитавши книгу “Чорнобильська молитва: хроніка майбутнього” ви більше дізнаєтеся про страшну трагедію на Чорнобильській АЕС.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий