До Всесвітнього дня книг та авторського права

До Всесвітнього дня книги та авторського права

«Книга у сучасному світі дарує нам аромат давніх часів,

 в які нам не довелося народитися і жити,

розкриває перед нами суть сьогодення

і передбачає майбутнє..».

 

                     Сьогодні, коли без Інтернету та цифрових технологій важко уявити собі життя та роботу, здається, що книга відступає на другий план. Але це зовсім не так. Книга була і залишається незамінним супутником людини, її мовчазним радником, всезнаючим помічником, невичерпним джерелом мудрості.

                       Всесвітній день книги та авторського права відзначається щорічно 23 квітня, починаючи з 1996 року.

                Чудова традиція святкування Дня книги народилась в Каталонії у День Святого Георга, коли традиційно дарували троянду за кожну куплену книгу. Цього дня також було прийнято дарувати книги близьким. Однак, серйознішою причиною для вибору саме цієї дати послужило те, що багато відомих письменників народились або померли 23 квітня. Наприклад: Мігель Сервантес, Вільям Шекспір, Лопе де Вега, Моріс Дрюон, Володимир Набоков та ін. До названих можна також зарахувати Григорія Тютюнника, Василя Земляка, Олександра Гаврилюка, Андрія Куркова.

               Тому природно, що саме цей день, за пропозицією Міжнародної Асоціації Книговидавництв, був обраний Всесвітнім днем книги, який нині святкують у 190 країнах світу.

               При всій повазі до сучасних цифрових технологій, спілкування з живою книгою не замінить ніщо. Любов до читання була вирішальною при цілком свідомому виборі мною омріяної професії. Про цей вибір не пошкодувала ніколи!

                   Більшість людей вважають, що бібліотеки давно застаріли, що читати паперові книги не модно, а сидіти у читальних залах – пережиток минулого. Але читання книг ніколи не вийде з моди, й електронні бібліотеки ніколи не замінять традиційні. У світі існують такі бібліотеки, в які хочеться приходити знову і знову.

                Звичайно розвиток інформаційних технологій призвів до створення нових джерел інформації. Працюючи на комп’ютері легше шукати пояснення на сайтах Інтернету, ніж шукати довідник і гортати його. Але все, що ми знаходимо в Інтернеті, раніше було написано в книгах, і основна інформація людству до цього часу передається письмовими джерелами.

           Колектив центральної бібліотеки сердечно вітають письменників, поетів, видавців, книго розповсюджувачів, читачів нашої бібліотеки, усіх, хто шанує й розвиває друковане слово!

           Авторам бажаємо глибокого та легкого пера, а читачам – приємного і цікавого читання, нових відкриттів і мудрості з книжкової сторінки, реалізації творчих задумів та натхнення!

            Сподіваємось, що придбана або прочитана у цей день книжка стане її власнику справжнім другом і порадником на довгі літа.     
          Бо впевнені, що книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках, неодмінно стане на заваді жорстокості, несправедливості й насиллю та врятує наш неповторний світ.

            І наостанок хотілося б найбільше побажати молоді, та людям яких ще заполонила хвиля читання книг, скористатися настановою від К. Паустовського: “Читайте! Читайте! Читайте! Читайте не поспішаючи, щоб не втратити жодної краплі коштовного змісту книги. Читайте! Нехай не буде жодного дня, коли б ви не прочитали хоча б однієї сторінки з нової книги!”

        Для того, аби показати світові, що гайсинчани не лише інтелектуальні та креативні особистості, люблять читати книги, а й сумлінно виконують умови карантину, залишаючись вдома, гайсинська центральна бібліотека напередодні ініціювала флешмоб «Читаю на карантині!». 

           А також бібліографом центральної бібліотеки було підготовлено  презентацію “Вислови та афоризми про книгу”, а також було опубліковано статтю “Про книгу – з любов`ю і повагою” до Всесвітнього дня книги та авторського права в районній газеті “Трибуна праці”.

      

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий