Бібліотечний Великдень.

Бібліотечний Великдень
            Разом із пробудженням природи від зимового сну в Україні починається весняний цикл народних свят.
          На цей період припадає одне з найбільших після Різдва християнських свят – Великдень, початки якого сягають в Х століття. Це світле й радісне свято Воскресіння Сина Божого – Ісуса Христа.
          На Великдень не замовкають святкові церковні дзвони, лунають цілий день, будять у людських душах радість, надію. На Великдень і сонце грає, сказано бо: усе радується і на землі, і на небі.
Цього року одне з найголовніших християнських свят в культурі українського народу – Великдень відзначається 2 травня. Свято символізує воскресіння з мертвих Ісуса Христа, який прийняв смерть за гріхи людей і спасіння людського роду. Цей день має ще одну назву – Пасха, що в перекладі з давньоєврейської означає «вивільнення, проходження».
           Щороку дата святкування змінюється, але Великдень завжди відзначають у неділю. Це свято дуже давнє. Українці відзначали його ще задовго до встановлення християнства. Тоді, 22 березня, наші предки відзначали найголовніший день весни, перемогу над зимою, над темрявою. Дивовижно, що через стільки століть багато традицій та обрядів досі зберігаються в родинах українців. І нині Великдень – це не просто релігійне свято, це культурна спадщина нашого народу, його душа, яскрава і неповторна.
           З Великоднем традиційно пов’язана велика кількість народних повір’їв, прикмет і обрядів, які формувалися протягом століть та передавалися з покоління в покоління. Саме про них ви дізнаєтесь з віртуальної виставки «Великдень іде – свято в душі несе».
      Працівники відділу абонементу оформили книжкову виставку до свята “Веселкою на Великдень сонце виграє”.
      Працівники дитячої бібліотеки підготували для своїх маленьких читачів прензентацію “Прочитаємо завзято ми про Великоднє свято!”, де пропонують їм книги, які допоможуть користувачам детальніше ознайомитись з найбільшим святом всіх православних християн – Великоднем. А також працівники бібліотеки записали майстер-клас по виготовленню писанки і цим самим запропонували створити писанку своїми руками усіх бажаючих.
           Відділом юнацтва було оформлено книжкову виставку “Великодні дзвони України: від легенд до сьогодення”.
           У бібліотеках громади також оформлено книжково-ілюстративні виставки, презентації, майстер-класи зі створення великодніх писанок та іншої атрибутики свята.
            Тож, зичимо всім миру, любові, достатку, радісних Великодніх свят і смачної паски! 
Бажаємо щастя і радості, віри і благополуччя!
Нехай прекрасне свято Великодня принесе любов та світло у родини,
щирість та добро у взаємини!
Христос воскрес!
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий