“Святкові передзвони великодніх веснянок села Новоселівка!”

Святкові передзвони великодніх веснянок в селі Новоселівка

З усіх великих свят церковного року найбільш давній, урочистий і радісний – це Великдень.

              Кожну весну християни світу святкують Пасху – світле Воскресіння Христове. Христос воскрес. Воістину воскрес. Так в пасхальні дні споконвіків вітали один одного. Світле Воскресіння прийнято наповнювати добрими справами, чимало обрядів і традицій в Україні пов’язане з ними.

                    Українські пісні виникли ще тоді, коли людина піднялась духом, разом з пробудженням природи. Свята й обряди – ціла духовна сила споконвічного життя українського народу.

                  І от у селі Новоселівка, є люди, яким не байдужа власна добра традиція, люди, які шанують історію свого краю і з честю передають її новим поколінням.

                  Повернута віковічна традиція, а з нею повертається віра людей у своє майбутнє. Пасха – найдавніше і найяскравіше свято.

            Великдень для новоселівчан – найбільш радісне і урочисте свято. Величаються хлопці та дівчата в обрядових піснях, іграх-веснянках, розлягаються від святкового співу луки і поля.                

               Споконвіку на другий день Пасхи в нашому селі збиралися люди на великодні забави. Це було закликання весни. Цей обряд передавався з покоління в покоління.

          І по сьогоднішній день  жителі села підтримують традиції веснянок, щоб прищепити дітям та молоді любов до вивчення звичаїв та традицій українського народу. Вони збираються тільки вже на подвір`ї сільського клубу, щоб разом із учасниками народного аматорського фольклорно-етнографічного ансамблю «Надія» поспівати веснянок пограти в жартівливі весняні ігри, поводили хороводи. Щедре сонечко виграє всіма кольорами на розмаїтих національних костюмах учасників дійства.

           З ранку до вечора живе село весняними дійствами, веснянками, веселими іграми. Тут хороводи водять, тут і в довгої лози грають, шума заплітають, грають в ігри, і в «кривого танця» водять, розповідають легенди з історії виникнення крашанок і писанок, бо Великдень – свято весни, оновлення, а також духовного єднання, поваги до своїх предків, до своєї історії.

          Худоожній керівник народного аматорського фольклорно-етнографічного ансамблю “Надія” Каращенко Н.В.  створила відеоекскурс “Святкові передзвони великодніх веснянок села Новоселівка”, де містяться фото святкувань в різні роки, а також подано матеріал по святкуванню цього дійства. Повну версію відео Ви зможете переглянути в групі Відділу культури в соціальній мережі – фейсбук.

              На жаль раніше не було стільки засобів для фото і відеофіксації, тому не має старіших фото і не всі фото із минулих років збереглися. Також “Великодні весняки села Новоселівка” занесено до районного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини

        Тож давайте всі разом берегти її, примножувати і передавати дітям та онукам. Тож доки люди житимуть між собою в мирі та злагоді, шануватимуть батьків своїх, дотримуватись рідних звичаїв та обрядів, писатимуть писанки, буде панувати добро і злагода.

 

                                Не забуваймо своїх традицій і зустрічаймо весну 

                       з усмішкою та щирим серцем.

 

 

 

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий