День вишиванки єднає українців

З днем вишиванки картинка
              День вишиванки в Україні відзначають у третій четвер травня.
          
               Це свято, присвячене українській національній культурі і традиціям, попри свій відносно молодий вік вже набуло широкої популярності та стало традиційним. Святкові акції, присвячені українській вишитій сорочці, проводяться не лише в Україні, але й далеко за її межами .
   Основна мета свята — збереження українських національних     цінностей та їхня популяризація. День вишиванки з’явився у 2006 році з ініціативи студентки Чернівецького національного університету Лесі Воронюк.їнах Європи, Канаді, Сполучених Штатах Америки, Австралії, тощо.
        Вишиванка вважається оберегом від усього поганого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси і міцного здоров’я, а також щастя. В Україні вишивка також символізує і сімейну пам’ять, вірність і любов у сім’ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя і свободу в орнаменті вишивок.
       
   
Цьогоріч цьому прекрасному святу – вже 15 років.
Вишиванка – своєрідний унікальний
код українського етносу.
 
Вона яскраво відображає особливу національну традицію народу. 
            Працівники Гайсинської центральної бібліотеки долучилися до марафону “Код нації”.  Бібліотекарями відділу лбслуговування було підготовлено відеопрезентацію “Українська вишиванка”, а також книжкову виставку “Це моя Україна одяглась, як калина”.
         Працівники дитячої бібліотеки щороку долучаються до цього свята і відзначають день вишиванки у бібліотеці.
          Цьогоріч до уваги користувачів до Дня вишиванки у книгозбірні оформлено ілюстративну виставку – репортаж «Українські вишиванки наче райдуги світанки», яку можна побачити протягом тижня.
               А також створено фото зону «Моя вишиванка», де відвідувачі можуть зробити фото на згадку.
           В сільських закладах культури було підготовлено відео сюжети святкових світлин у вишиванках працівників культури, учасників колективів та жителів села. На сторінці у соціальній мережі – фейсбук ви зможете переглянути відеоролики від  Степаського, Ярмолинецького, Кунянського, Кущинецького сільских будинків культури, Гнатівського  та Мар`янівського сільских клубів.
       А також  калейдоскоп українських вишиванок «Вишиванка – мій оберіг» від учасників народного аматорського фольклорно-етнографічного ансамблю «Надія» Новоселівського сільського клубу.
             В Новоселівському сільському клубі оголошено онлайн-флешмоб «Україну я люблю – вишиванку – одягну!».
 
            Працівники Жерденівського СБК і бібліотеки підготували 
виставку-вернісаж сорочок, яким близько 100  років “Мені сорочку мати вишивала”.
Фото – флешмоб
” Вишита доля українського народу! “
Карбівського сільського будинку культури
      
   Оформлені книжкові  виставки в сільських бібліотеках-філіях
“У вишиванці ціле життя”
Чечелівська сільська бібліотека-філія
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий