День вишиванки в Україні відзначають у третій четвер травня.
Це свято, присвячене українській національній культурі і традиціям, попри свій відносно молодий вік вже набуло широкої популярності та стало традиційним. Святкові акції, присвячені українській вишитій сорочці, проводяться не лише в Україні, але й далеко за її межами .
Основна мета свята — збереження українських національних цінностей та їхня популяризація. День вишиванки з’явився у 2006 році з ініціативи студентки Чернівецького національного університету Лесі Воронюк.їнах Європи, Канаді, Сполучених Штатах Америки, Австралії, тощо.
Вишиванка вважається оберегом від усього поганого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси і міцного здоров’я, а також щастя. В Україні вишивка також символізує і сімейну пам’ять, вірність і любов у сім’ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя і свободу в орнаменті вишивок.
Цьогоріч цьому прекрасному святу – вже 15 років.
Вишиванка – своєрідний унікальний
код українського етносу.
Вона яскраво відображає особливу національну традицію народу.
Працівники Гайсинської центральної бібліотеки долучилися до марафону “Код нації”. Бібліотекарями відділу лбслуговування було підготовлено відеопрезентацію “Українська вишиванка”, а також книжкову виставку “Це моя Україна одяглась, як калина”.
Працівники дитячої бібліотеки щороку долучаються до цього свята і відзначають день вишиванки у бібліотеці.
Цьогоріч до уваги користувачів до Дня вишиванки у книгозбірні оформлено ілюстративну виставку – репортаж «Українські вишиванки наче райдуги світанки», яку можна побачити протягом тижня.
А також створено фото зону «Моя вишиванка», де відвідувачі можуть зробити фото на згадку.
В сільських закладах культури було підготовлено відео сюжети святкових світлин у вишиванках працівників культури, учасників колективів та жителів села. На сторінці у соціальній мережі – фейсбук ви зможете переглянути відеоролики від Степаського, Ярмолинецького, Кунянського, Кущинецького сільских будинків культури, Гнатівського та Мар`янівського сільских клубів.
А також калейдоскоп українських вишиванок «Вишиванка – мій оберіг» від учасників народного аматорського фольклорно-етнографічного ансамблю «Надія» Новоселівського сільського клубу.
В Новоселівському сільському клубі оголошено онлайн-флешмоб «Україну я люблю – вишиванку – одягну!».
Працівники Жерденівського СБК і бібліотеки підготували
виставку-вернісаж сорочок, яким близько 100 років “Мені сорочку мати вишивала”.