Всеукраїнський фестиваль туристичних маршрутів та народних промислів «Мандруй Україною».

Екскурсія в музей фольклору м
             24 серпня 2021 року виповнюється тридцять років від дня прийняття Верховною Радою України історичного документу «Акту проголошення Незалежності України». Це величне свято для всього українського народу. В рамках святкування 30-ї річниці Незалежності України на базі музею народної архітектури та побуту у с. Пирогово м. Київ планується проведення
                   Гайсинщина також підготувала свій буклет з туристичними цікавинками громади.
                 Тож, запрошуємо вас познайомитися з найцікавішими туристичними об’єктами Гайсинського краю і ласкаво запрошуємо до нас!.
               Гайсинська земля, край багатовікової історії, вражає своїм гармонійним поєднанням самобутньої культури, звичаїв, традицій, обрядів з красою навколишньої природи, з її могутніми лісами, родючими полями, чистими джерелами, тихоплинними річками.
         Гайсинська земля завжди була щедрою й багатою не лише трударями, великими врожаями, високими трудовими здобутками. Найперша і найголовніша окраса і гордість нашого краю – його люди. Є ким пишатися гайсинчанам. Ніколи не забувають вони своїх талановитих земляків.
             
                   
                   Гайсинщина дала Україні унікальних майстрів народного мистецтва: братів гончарів зі світовим визнанням Якова і Якима Герасименків, видатного фольклориста Гната Танцюру, перлину і берегиню фольклорно-пісенної народної творчості Явдоху Зуїху, відомого всьому світові поета – борця, правозахисника, Героя України Василя Стуса. Їх імена і творчість стали надбанням широкої громадкості.
         
          Знамените не тільки на Гайсинщині, а й усій України с. Новоселівка славиться давніми гончарними традиціями, красою та своєрідним характером керамічних виробів. У 20-ті роки минулого століття тут жили і творили видатні майстри – брати Яким і Яків Герасименки, які створили яскраві, традиційні за формою, оздоблені рослинними та геометричними орнаментами гончарні вироби. Їх вироби експонувалися у Вінниці, Києві, Москві, Ленінграді, Парижі, Нью-Йорку, за що автори неодноразово удостоювались Золотих медалей. Недаремно «Традиція орнаментального розпису бубнівської кераміки» занесена до Національного Переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.
                Продовжувачкою гончарних традицій стала їх племінниця Фросина Міщенко, заслужений майстер народної творчості, член Національної спілки майстрів України (квиток № 1).
              У садибі братів Герасименків створено музей гончарного мистецтва.
        Тут зберігається біля тисячі унікальних експонатів гончарства братів Герасименків, А.Гончара, вишивки, рушники та картинна галерея пейзажів і натюрмортів М.Бабака, окремі роботи сучасних гончарів. Традиційно проводяться Всеукраїнський симпозіум-практикум з народного гончарства «Бубнівська кераміка» та обласний пленер «Осв’ячені горном».
         Шанобливо шанують гайсинчани своїх славних земляків. На батьківщині самобутнього поета і відомого правозахисника, Героя України, лауреата Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка в місцевій школі відкрито музей його імені, який нині заслужено має статус народного.
        Великою подякою жителів поету-мученику стало відкриття пам’ятного знака «Стусова криниця», який облаштовано на повороті до с. Рахнівка з гомінкої автотраси Умань-Краковець. Тут подорожній може втамувати спрагу чистою водою з криниці і відпочити під молодими деревцями у парку, що висаджений на честь Василя Стуса.
              Гостинно запрошує відвідувачів і музей-садиба фольклориста Г. Танцюри. У скромній хатинці зберігаються безцінні речі, яких торкалась рука Г. Танцюри: клавесин, книги, ноти, скрипка на якій вивіряв мелодії записаних пісень.
             На батьківщині фольклориста започатковано проведення фольклорних свят та фестивалів, які нині переросли у всеукраїнські та міжнародні.
              В центрі міста Гайсина на європейській магістралі Знам’янка-Кропивницький-Львів знаходиться краєзнавчий музей Гайсинщини. Експозиції музею дають можливість ознайомитись з історією краю в різні періоди розвитку, його звичаями і традиціями.
         Поряд знаходиться музей сучасної історії «Музей АТО».
Вдячні гайсинчани з метою увіковічення пам’яті
про безсмертний подвиг земляків – гайсинчан,
які брали участь в АТО, захищаючи незалежність
та цілісність України спорудили
Алею Слави, парк Пам’яті та музей АТО,
в якому зберігаються унікальні експонати,
що розповідають про славу
                                                                                                 і подвиг наших героїв.
            Зустрічаються на Гайсинщині і привабливі куточки природи. Ні з чим не зрівняний Коростовець – ліс на березі Південного Бугу. Його називають подільською «Швейцарією». Коростовецькі краєвиди нагадують заліснені гірські пейзажі у Швейцарських Альпах. Коростовецький ландшафтний заказник є пам’яткою природи національного значення.
              Бережно шанують і бережуть свою історію і красу краю гайсинчани, щоб нею могли насолоджуватись нинішні і прийдешні покоління та шановані гості.
               Гайсинщина запрошує всіх до туристичних подорожей, щирого спілкування та серйозних ділових зв’язків.
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий