“Василь Стус: дорога через терни до зірок”.

Василь Стус
            Січень кожного року в Україні проходить під знаком Василя Стуса.
            Його ім’я добре відоме за межами України, а до широкого загалу прийшло тільки на початку 90-х рр. ХХ ст. Він був справжнім поетом, а отже і патріотом, який любив свій народ, боровся проти сваволі влади.
           А розпочався життєвий шлях поета-борця Василя Семеновича Стуса під час різдвяних свят 6 січня 1938 року в селі Рахнівка Гайсинського району на Вінниччині. Він пройшов тяжкий і складний шлях, залишивши нас у спадок свою творчість.
1.
         У ці різдвяні дні запалімо свічі пам’яті і любові. І подумаймо, чи всі ми гідні зватися сучасниками Василя Стуса. Чи простягнув би він нам на дружбу і побратимство свою натомлену, важку від роботи руку?
“Поет повинен бути людиною. Такою, що повна любові, долає природне почуття зненависті, звільнюється від неї, як од скверни. Поет – це людина. Насамперед. А людина – це насамперед добродій”.
      Такий заповіт Василя Стуса – бути добродієм. А щоб звільнити свою душу від скверни і зла, щоб просвітліти і вирости над буденністю і марнотою, треба всім нам причаститися живою водою творів цього високого сина Поділля, України, сина Всесвіту.
1.
1.
      Гайсинська бібліотека пропонує переглянути віртуальну виставку «Василь Стус: дорога через терни до зірок», де ви познайомитесь з публікаціями про нашого видатного земляка.
1.
1.
1.
1.
1.
         Отож, читаймо Василя Стуса! Прислухаймось до нього. Може, нам вдасться глибше збагнути його, світ, самих себе.
1.

Читаймо вірші Стуса Василя -

з-за грат в’язничних зблиски лазурові,

з довічного тернового гілля

круті, тупкі, запеклі грона крові.

В рядках, живих і спраглих, як рілля,його душа – незгойна і нетлінна.

У них лівіше серця – Україна.

Читаймо вірші Стуса Василя.

        Саме під таким гаслом в центральній районній бібліотеці відбулися читання віршів нашого земляка, поета Василя Стуса. Відео ви можете переглянути на нашій сторінці у соціальній мережі Фейсбук.

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий