Вшанували пам`ять поета – Героя Василя Стуса.

Вшанування пам`яті Василя Стуса
      Сьогодні у День народження Героя України Василя Семеновича Стуса працівники культури завітали на Батьківщину поета, в село Рахнівку, щоб вшанувати світлу пам’ять нашого земляка, Незламного лицаря правди і свободи, видатного поета, перекладача, дисидента, прозаїка, мислителя, літературознавця, правозахисника та борця за незалежність України.
        Стусова земля об’єднала всіх небайдужих до його творчості, тих, хто прагне змін на краще та має незламну віру в торжество правди і справедливості.
         По дорозі в село Рахнівку  зупинилися  біля стели з барельєфом українського нескореного поета-мучня Василя Стуса, вшанували пам`ять, поклалали квіти до підніжжя стели.
1.
       На мітингу були присутні міський голова Анатолій Гук, начальник відділу культури, молоді та спорту Гайсинської міської ради Микола Ричков, представники міської ради, земляки поета, вчителі місцевої школи.
         На Гайсинщину в цей день завітали на Стусову Батьківщину журналісти із міста Вінниці
“Суспільне Вінниця”. 
         Журналісти зняли відеосюжет про музей Василя Стуса. Цікаву та змістовну екскурсію їм провів директор музей Дмитро Михайлович. 
       ”Територія школи тісно межує з садибою, де жив Стус, і іншого виходу не було, як відкрити музей, а згодом і памʼятник на території школи”, — каже Дмитро Омелянчук.
          Нині ж у музеї 563 експонати. Тут і предмети побуту родини Стуса, його одяг, світлини, публікації з газет. Є й Стусівська колиска.
         ”Почали збирати експонати по зернині. Тут була і ще є родина Василя Стуса. І ми обходили хати й збирали ці експонати. Поповнювали, і так потихенько накопичили цей матеріал”, — каже Дмитро Омелянчук.

        Керівники вшанували пам’ять Героя України Василя Стуса хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знака.
          Новорічною щедрівкою та піснями віншували присутніх учасники народного аматорського жіночого ансамблю «Берегиня» Рахнівського сільського Будинку культури.
           Після мітингу завітали до музею Василя Стуса. Директор музею Дмитро Омелянчук провів змістовну екскурсію.
 
1.

      Саме наша гайсинська земля стала колискою велета незламного українського слова. Саме на Гайсинщині вшановують творчість земляка щорічними стусівськими читаннями, виставками його творів, у граніті і в бронзі пам’ятників та меморіальних дощок.

           В сільських закладах культури також відбулися заходи з вшанування пам`яті Василя Стуса.

          В Новоселівському сільському клубі було проведено літературно-музичну композицію “Просвітлої дороги свічка чорна”.

        В бібліотеках були оформлені виставки та перегляди літератури «Василь Стус: гармонія життя і творчості» ( Відділ юнацтва центральної бібліотеки), «Сторінками творчості поета» (Мелешківськеа сільська бібліотека-філія), “Журавлем небесним на Вкраїну вернусь… ” (Жерденівська бібліотека-філія), “І в смерті з рідним краєм поріднюсь” (Зятковецька сільська бібліотека-філія).

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий