До 180-річчя від дня народження Миколи Лисенка.

До 180-річчя Миколи Лисенка

         Сьогодні, 22 березня, виповнюється 180 років з дня народження Миколи Віталійовича Лисенка – видатного українського композитора, основоположника української класичної музики, автора музики духовного гімну України, піаніста, диригента, педагога, збирача пісенного фольклору, громадського діяча Миколи Віталійовича Лисенка.

         Через усе життя проніс Микола Лисенко любов до свого народу, до його пісні й музики. Він залишив нащадкам опери, симфонічні, хорові та камерні, фортепіанні твори, романси, обробки українських народних пісень.

         Його творчість є знаною у всьому світі. Лисенко писав музику у різних жанрах: пісні, обробки народних пісень, хорові твори, опери для дітей та дорослих.

        Микола Лисенко – музичний символ України. Його називають батьком української класичної музики. Щорічно кращим музикантам вручаються премії ім. М. Лисенка. Його музичні твори добре відомі мабуть кожному, але напевне не кожен знає, що автор — саме Микола Лисенко.

         Микола Лисенко заснував в Україні перші хорові професійні колективи, з якими подорожував містами й селами, відкрив у Києві першу музично-драматичну школу, написав два визначні твори — “Вічний революціонер” на вірші Івана Франка та “Молитва за Україну” (“Боже, великий, єдиний”) — на вірші Олександра Кониського, який став духовним гімном України. Твір написаний в 1885 році.

        “Боже великий, єдиний нам Україну храни.” – молитва, яка в цей трагічний час для нашого народу на устах кожного українця: воїна і медика, волонтера і рятувальника, того, хто в тилу наближає перемогу своєю працею.

         Сьогодні, як ніколи, стали актуальними слова духовного гімну України – «Боже великий, єдиний, нам Україну храни» («Молитва за Україну»).

         В ці важкі для нашої країни дні, дні кривавої війни, яку розв’язала російська федерація проти українського народу, цей твір є дуже актуальним для всіх нас.

         Нехай ця молитва дарує кожному українцю впевненість, що довгоочікуване мирне, щасливе майбутнє України не забариться.

        До 180-річчя від дня народження композитора Гайсинська центральна бібліотека опублікувала інформаційний перегляд книг про великого митця, які містяться у фондах бібліотеки.

З надією в серці!

 З любов’ю до нашої країни!

  Слава Україні!

 

 

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.


Оставить комментарий